Wybierz język strony

Choroby Podkategoria: Choroby

1 · 2 · 3 · 4 · następna strona »
 • Na chorobę blog »

  Serdecznie zapraszam na mojego nowego bloga „Na chorobę blog” pod adresem http://nachorobe.waw.pl . Na blogu znajdziesz informacje dotyczące wielu chorób. Mój blog to skarbnica wiedzy jeśli chodzi o choroby i objawy dotyczące chorób. Znajdziesz tu tematy jak: Akromegalia, AZS, Brak estrogenów, Dychawica oskrzelowa, Objawy andropauzy, Objawy kataru siennego, Objawy woli prostych, Objawy Świerzbiączka, Pokrzywka, Pyłkowica. Pamiętaj o używaniu wyszukiwarki aby szybko zdobyć potrzebne informacje. Blog będzie regularnie aktualizowany. Dodam też nowe artykuły z tematyki bloga. Poleć bloga swoim znajomym i odwiedzaj go codziennie! Wszelkie pytania należy kierować formularzem mailowym. Bloga „Na chorobę blog” pod adresem http://nachorobe.waw.pl zaprasza serdecznie!

  Data dodania: 21 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Nudności poranne związane z ciążą »

  To pojęcie dość nieprezycyjne, dlatego że w I trymestrze występują nudności o dowolnych porach dnia. Spowodowane są one gwałtownym wzrostem stężenia hormonów ciążowych (gonadotropina kosmówkowa oraz prolaktyna). Nie każda kobieta ma regularne nudności - niektóre panie odczuwają nienasilone mdłości od czasu do czasu, pozostałe, niestety, często wymiotują.Jak sobie poradzić i zmniejszać poranne nudności w czasie ciąży?1. Jeśli nie potrzeba to nie stosować leków, przerzucić się na alternatywne środki dające podobny skutek.2. W czasie mdłości napić się raczej naparu z kłącza imbiru, który posiada właściwości przeciwwymiotne.3. Nie jeść zbyt dużo w ramach jednego posiłku, lepiej częściej a mniej.4. Nawadniać odpowiednio organizm pijąc dużo płynów.5. Zredukować ilości pitej kawy i herbaty, które znacznie zwiększają nudności oraz wymioty jak również zmniejszają wchłanianie żelaza.6. Przed posiłkami należy wybrać się na świeże powietrze. Przechadzka zaostrzy apetyt.7. Postarać się by zaspokajać potrzeby kaloryczne w dniach lepszego samopoczucia.Po pierwszym trymestrze raczej nudności ustępują.

  Data dodania: 28 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • czytelnia zdrowia »

  Homeopatia oraz aromaterapia z powodzeniem używane są przez wiele osób, jednakże warto wiedzieć które leki można zastąpić środkami ziołowymi a także na jakie schorzenia najlepsza będzie aromaterapia. Wiadomości takie możemy z powodzeniem zdobyć na stronie czytelni internetowej apteki Volfarm, gdzie odnajdziemy zakładki specjalnie dedykowane zarazem aromaterapii jak i homeopatii. Można bez problemu odnaleźć również artykuły o lekarstwach a także suplementach diety, których jest tak wiele, iż czasami nie wiadomo, jakie zażywać, bo wyprodukowano ich tak dużo typów, że działają na wszystko. Mnóstwo artykułów na portalu czytelni apteki Volfarm przeznaczono także dla osób odchudzających się lub utrzymujących zdrową dietę. Odchudzanie nie polega jedynie na głodzeniu ciała, ale na pewno należy zdrowo się odżywiać i się ruszać. Bez trudu odnajdziemy także artykuły o modnych sportach, takich jak pilates czy nordic walking, czyli spacerowanie z kijami. O tym jak działa na nas jedzenie także można przeczytać mnóstwo artykułów i odnaleźć porady mówiące o tym, jak zrównoważyć swoją dietę, żeby zawsze czuć się dobrze i zdrowo wyglądać mimo problemów z wagą.

  Data dodania: 24 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu »

  Kluby AA lansują zasadę: Raz uzależniony- do końca uzależniony. Oznacza ona,
  że człowiek który kiedyś był uzależniony od alkoholu czy narkotyków mimo, że od dawna nie używa tych środków, nadal pozostaje w grupie ryzyka. Ponowne, nawet jednorazowe zażycie powoduje najczęściej nawrót choroby.
  Nawroty zdarzają się najczęściej we wczesnym etapie abstynencji, gdy już przez pewien czas udało się zaprzestać przyjmowania środków psychoaktywnych i powoli zaczyna powracać wiara w sienie. 
  Zadzwoń i poczuj się wolny 609 88 13 88.

  Data dodania: 13 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psychologia »

  Psychologia nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. W zasadzie psychologia dotyczy ludzi, ale mówi się o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia. Nauki, z których czerpie psychologia, to głównie socjologia, antropologia, filozofia i biologia, ale dzięki wypracowaniu własnych metod eksperymentalnych psychologia jest nauką samodzielną.

  Data dodania: 13 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie otyłości - pomocna dłoń fachowca »

  Zadaniem fachowca jest szczegółowe zapoznanie się z pacjentem, wywiad dotyczący nawyków dietetycznych i indywidualnych skłonności, ale też stylu życia. Potem specjalista waży, mierzy, określa tak zwany wskaźnik BMI, kontroluje całościową sumę tłuszczu i opisuje ewentualne dolegliwości. Jeżeli już uzyska tak szczegółowe informacje, jest już gotowy, aby zdefiniować dla chorego poszczególny jadłospis i sformułować bazowe metody odżywiania.

  Odchudzanie z fachowcem jest zwłaszcza niegroźne, aczkolwiek również skuteczne. Jako lekarz, specjalista ów doskonale wie, że nie możemy rezygnować z niezbędnej listy produktów, a dobra i bezpieczna dieta bazuje po prostu na dopasowaniu żywności i ustaleniu jej ilości. Często dietetyk zaleca danemu pacjentowi wprowadzenie indywidualnej diety przez parę lub kilkanaście miesięcy. Konieczne są też częste kontrole, aby wykonywać wszelkie badania, dzięki którym możemy opisać stan zdrowotny pacjenta. Na wizytach kontrolnych robi się podstawowe analizy krwi i moczu, ale sprawdza się także skutki odchudzania, bo ostatecznie to najbardziej nas interesuje.
  Jeżeli zatem planujemy wdrożenie diety i myślimy o odchudzaniu, warto zwrócić się o radę do lekarza dietetyka. Udzieli on nam wszakże fachowej porady i pomoże stworzyć poszczególny jadłospis.

  Data dodania: 08 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zapobieganie stopie cukrzycowej »

  Pojawienie się cukrzycy rzadko kiedy jest zależne od nas, są albowiem spore determinanty genetyczne a także fizyczne, jakie mają w tej kwestii najważniejszą funkcję. W momencie, gdy jednakże okaże się, że chorujemy na cukrzycę, istotna jest kontrola oraz kuracja, byśmy nie dopuścili do skomplikowanego utrudnienia, jakim wydaje się być stopa cukrzycowa.

  Prewencja powinno być dla każdej osoby niezwykle istotne, prawdopodobnie uda nam się wyzbyć się wielu skutków. Żeby bowiem nie zezwolić na rozwój stopy cukrzycowej, powinno się przeważnie zadbać o odpowiedni poziom cukru we krwi. Jednostki ludzie chore muszą monitorować poziom cukru parę razy dziennie oraz w razie konieczności zmniejszyć. Z tego właśnie powodu wstrzykują insulinę.

  W takim samym wymiarze istotna jest dieta, nie powinno się bowiem konsumować w dużych ilościach słodkich artykułów, czyli tych, jakie mają wiele cukru. Po jakimkolwiek jedzeniu powinno się ponownie skontrolować poziom cukru. Nie powinno się także nie pamiętać o przyjmowaniu leków oraz o wizytach kontrolnych u lekarza.

  Data dodania: 13 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ospa »

  Jeżeli do tej pory nie miałeś styczności z dolegliwością, którą jest ospa wietrzna, to koniecznie musisz odwiedzić nasz serwis internetowy. Z niego to dowiesz się, co robić, by ustrzec się zakażenia. Niejeden z nas dobrze na pewno wie, że lepiej jest zapobiegać, aniżeli kurować, toteż warto stosować nasze wskazówki, by nie doszło do zachorowania. Prócz tego są i pozytywne strony zarażenia . Bowiem człowiek, który przebył ospę wietrzną, całkowicie się na nią uodparnia. Herpeswirus jednak nie ginie, a jedynie jest uśpiony w naszym organizmie.

  Data dodania: 16 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm »

  Obecnie wielkim problemem który trapi dzisiejsze społeczeństwo jest alkoholizm. Jest to przypadłość bardzo poważna szczególnie dlatego że nieraz zapadnięcie w nałóg alkoholizmu jest bardzo łatwy szczególnie w dzisiejszym społeczeństwie które ma w tradycji picie akoholu w dużych ilościach i przy wielu okazjach. Leczenie alkoholizmu jest trudne ale bardzo skuteczne i dla osób które popadły w takie uzależnienie jedynym wyjściem które może im uratować życie. Ośrodek terapii uzależnień w radzimowicach staje do Państwa dyspozycji w przypadku leczenia alkoholizmu i ich pochodnych. Terapia alkoholizmu prowadzi do wyleczenia i powrotu do świata normalnego wolnego od uzależnień. Leczenie alkoholizmu to złożony proces psychologicznego leczenia i dotarcia do źródła przyczyny i jej wyeliminowania. Nieraz terapia alkoholizmu trwa wiele lat a nieraz kilka miesięcy.

  Data dodania: 01 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • Portal po chorobie »

  Portal po chorobie zaprasza do odwiedzin. Pod adresem http://pochorobie.waw.pl/ znajdziecie wiele informacji dotyczących chorób. Nasz portal zbiera tylko potwierdzone informacje na temat chorób jak na przykład: Wstrząs anafilaktyczny, uczulenie, Świerzbiączka, Pyłkowica, Atopowe zapalenie skóry, Astma oskrzelowa, Alergie skórne, Alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, alergia. Używając wyszukiwarki szybko znajdziesz potrzebne informacje. Nasz portal jest regularnie aktualizowany. Polecamy odwiedzanie codziennie. Jeśli masz jakieś pytania to nie zapominaj o naszym adresie mailowym na który możesz kierować pytania odnośnie artykułów i działania portalu! Portal http://pochorobie.waw.pl/ serdecznie zaprasza nowych użytkowników.

  Data dodania: 15 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Portal na choroby »

  Zapraszamy Serdecznie na nasz nowiutki portal „Portal na choroby” pod adresem strony internetowej http://nachoroby.waw.pl . Nasz portal zamieszcza informacje dotyczące różnych chorób i objawów chorób. Nasz portal to skarbnica wszelkiej wiedzy jeśli chodzi o choroby i objawy ich dotyczace. Na naszym portalu znajdziesz tematy: Brak oreksyny. Brak testosteronu. Choroba addisona. Cukrzyca. Hiperaldosteronizm. Objawy choroby de Quervaine'a. Objawy choroby Gravesa i Basedowa. Objawy choroby Plummera. Objawy eunuchoidyzmu. Objawy hipotyreozy. Nasz portal segreguje tematycznie choroby i objawy ale też posiada przydatną w poszukiwaniu ciekawych informacji wyszukiwarkę. Portal jest regularnie aktualizowany. Dodajemy często nowe artykuły chorobowe. Możesz polecić nasz portal swoim znajomym na facebooku, twitterze i googleplus. Pytania odnośnie działalności portalu jak i treści prosimy o kierowanie drogą mailową.

  Data dodania: 11 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • apteka internetowa »

  Na stronie www apteki Volfarm tak jak w każdej aptece możemy odnaleźć półki z lekami, suplementami diety, kosmetykami czy także ziołami. Na pewno nie jedna osoba skuszona korzystnymi cenami i darmową dostawą powyżej określonej ceny zakupów i dokona zakupu w aptece Volfarm online. W aptekach Volfarm pracuje około 30 farmaceutów, którzy również czekają pod podanym na stronie internetowej albo w aptece stacjonarnej numerem telefonu w razie, gdy ktoś chce zapytać o dostępność danego leku lub także czy dany specyfik nie zawiera składnika, który może uczulić.

  Data dodania: 24 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Angina objawy »

  Dziś coraz to częściej zapadamy na różnorodne choroby. Przyczynami tego nie są zwyczajne warunki, w jakich żyjemy, lecz nierzadko to nadmierne trzymanie dzieci „pod szczelnym kloszem”. Bywa tak, że organizm nie umie wytworzyć w sobie właściwej obrony, która byłaby tarczą przed różnorakimi zarazkami i dolegliwościami. Jedną z nich jest np. angina. Jest to dolegliwość, która obejmuje migdałki podniebienne oraz gardło . Zakazić się nią możemy bardzo prosto, bo poprzez drogę kropelkową. Miejsca, będące największym skupiskiem zarazków to praca, szkoła, niewietrzone pomieszczenia i miejsca publiczne. Dlatego też należy skupić się na zapobieganiu. Lepsze jest to niż leczenie, bo przebieg anginy jest dość nieprzyjemny.

  Data dodania: 15 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Objawy »

  Odwiedź objawy-i-leczenie.pl! Niezwykła skarbnica wiadomości o leczeniu i objawach chorób przybliży Ci świat wiedzy o przeróżnych dolegliwościach. Badania medyczne przybliżone na witrynie to: nowotwory - marker raka jajnika, NSE, alergia: IgE specyficzne w panelu: pokarmowy, alergeny inhalacyjne IgE sp. kurz- panel ( Bencard ), tymotka łąkowa G6, Chironomus plumosus. Najczęściej odwiedzane publikacje z tego serwisu to: arytmia, Złogi cholesterolu prowadzą do zawału serca, problemy na podłożu psychicznym, Odchudzanie - czyli jak z Flappa zrobić Flippa, jelito drażliwe, Dbaj o nogi w pracy i w domu, Dieta proteinowa sposobem na odchudzanie, Jak z "morza diet" wyłowić tą najlepszą, dna moczanowa, MIGRENA i ból głowy - Domowe leczenie naturalne, Choroba Perthesa. Czynniki powodujące choroby zaprezentowane na witrynie to: czynniki fizykochemiczne jak zanieczyszczenia środowiska, czynniki społeczne jak czynniki psychologiczne jak chociażby (nacisk bliskich). Na stronie przeczytasz jakie dokumenty należy przygotować do wizyty u lekarza. Powinieneś na przykład przygotować ksero przeprowadzonych badań z ostatnich lat. Zachęcam do odwiedzin tej witryny!

  Data dodania: 16 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Jak żyć z grzybicą »

  Grzybica jest bardzo wstydliwą chorobą stale przywodzącą na myśl niedostatek higieny. To nie musi być prawda, ponieważ grzybicą jesteśmy w stanie zainfekować się w rozmaity sposób, czy to na basenie czy w hotelowej łazience. Przeważnie grzybica atakuje stopy i paznokcie, powstają raptownie nieestetyczne ślady, którym akompaniuje niemiły odór oraz swąd. Istnieje bardzo sporo lekarstw przeciwko grzybicy, istotnie całość podlega od rozwoju choroby, najlepiej jest się zgłosić do specjalisty. grzyby to choroba bardzo wstydliwa i nieestetyczna, toteż dotknięci nią często są omijani szerokim łukiem przez ludzi, szczególnie jeśli pojawi się w dostrzegalnych miejscach. Nie powinno się omijać symptomów grzybicy, ponieważ może się to źle skończyć dla naszego zdrowia.

  Data dodania: 21 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Choroba »

  Zdrowie to bezcenny dar, ktorym zostajemy obdażeni w momencie narodzin. To jak długo będzie nam dane się nim cieszyć uzależniony jest od sposobu odżywiania a także trybu życia jaki prowadzimy. Wielu ludzi nie dba o nie do momentu kiedy nie wydarzy się jakaś szczególnie nieprzyjemna przygoda związana z załamaniem dotychczaswej formy. W tedy dopiero przeprowadzamy analizę, która pozwala wskazać przyczynę utraty zdrowia. W większości przypadków wynika to zbraku dbania o siebie i swoją kondycję fizyczną. Część chorób rozwija się powoli przez lata w poczatkowej fazie nie dajac przykrych dla nas objawów co sprawia iż bagatelizujemy całą sprawę.
    zdrowie to bezcenny dar, ktorym zostajemy obdażeni w momencie narodzin. to jak długo będzie nam dane się nim cieszyć uzależniony jest od sposobu odżywiania a także trybu życia jaki prowadzimy. wielu ludzi nie dba o nie do momentu kiedy nie wydarzy się jakaś szczególnie nieprzyjemna przygoda związana z załamaniem dotychczaswej formy. w tedy dopiero przeprowadzamy analizę, która pozwala wskazać przyczynę utraty zdrowia.

  Data dodania: 17 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • http://cukrzyca.health-info.pl »

  Cukrzyca należy do grupy chorób metabolicznych, która najczęściej objawia się hiperglikemią, jest to spowodowane nieprawidłowościami w produkcji lub działaniu insuliny wydzielanej w wysepkach Langerhansa w trzustce. Ww. insulina, z łaciny: insula jest anabolicznym hormonem peptydowym, odgrywający znamienną rolę w przemianie materii: węglowodanów, białek i tłuszczów. Szczepionka na cukrzycę nie została wynaleziona, ze względu na charakter choroby, diagnoza często brzmi dla chorego jak wyrok, należy skupić się na zapobieganiu: odpowiednie żywienie, aktywność fizyczna, niektóre suplementy. Nieleczona choroba jest niebezpieczna dla życia. Portal to także informacje o szerokopojętym zdrowiu, szczególnie polecane felietony: Astma popularna choroba u dzieci - jak zdiagnozować i leczyć?, Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne - postaw na zdrowie, Antybiotyki - lekarstwo na wszystkie dolegliwości?, Twoje dziecko JEST mądre i inteligentne - wykorzystaj tę szansę., Niekorzystne działnie stresu, Przyczyny, objawy i leczenie - kompendium relaksu. W celu przejścia do publikacji wejdź tutaj.

  Data dodania: 24 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • zapalenie mieszków włosowych »

  Zapalenie mieszków włosowych, to choroba skóry polegająca na pojawianiu się swędzących, a czasem wręcz bolesnych przeróbek na skórze w miejscach, w których występuje owłosienie skórne. Ignorowanie tej choroby prowadzi do istotniejszych komplikacji więc bardzo ważne jest odpowiednia profilaktyka, a dodatkowo leczenie tego schorzenia. Na opisywanej stronie internetowej można wyszukać kilka intrygujących treści i wskazówek, dzięki którym unikanie tej choroby i walka z nią są bardzo łatwe. Warto zaznajomić się z tymi bardzo przydatnymi informacjami.Prezentowana witryna internetowa jest poświęcona w całości chorobie skóry, jaką jest zapalenie mieszków włosowych. Jest to pozornie niegroźne schorzenie objawiające się różnymi wypryskami i innymi zmianami na skórze, jednak zlekceważenie tej choroby ma możliwość doprowadzić do powstawania czyraków i innych groźnych powikłań. Leczenie ogranicza się do stosowania maści i antybiotyków, niemniej jednak o wiele ważniejsze jest zapobieganie powstawaniu tej choroby. Na prezentowanej stronie można odkryć kilka treści i porad pozwalających na z dobrym skutkiem walkę z tą chorobą.Jest to strona poświęcona zapaleniu mieszków włosowych, czyli chorobie skóry, która objawia się pojawianiem różnorakich wyprysków w okolicach włosów na skórze. Zawierają one wydzielinę, która jest szkodliwa dla organizmu. Jeśli zapalenie mieszków włosowych nie jest leczone, to może ono doprowadzić do bardziej istotnych schorzeń, takich jak przykładowo tworzenie czyraków. Na stronie można znaleźć informacje na zagadnienie leczenia tego schorzenia przy pomocy różnych maści. Bardzo cenne są też wskazówki dotyczące zapobiegania powstawaniu tej choroby.

  Data dodania: 29 10 2013 · szczegóły wpisu »
 • Wszystko o cholesterolu »

  Stężenie cholesterolu zwiększa się nie tylko poprzez jedzenie rzeczy, w których jest on zawarty. Jego całkowitą ilość we krwi podnieść możemy niestety za pośrednictwem stresu. Właśnie do takiego wniosku doszli lekarze, którzy poddali ten czynnik dokładnemu badaniu. Osoby z nadwagą częściej niż szczupli posiadają większe stężenie ILDL oraz tri glicerydów. Warto pamiętać o tym, iż poziom stężenia możemy zmniejszyć poprzez pozbycie się nadmiaru kilogramów, częsty wysiłek fizyczny, a także odpowiednią dietę. Doktorzy zwracają uwagę na to, iż na poziom LDL, dobrego i ILDL mogą mieć wpływ komponenty genetyczne. Lepiej zapobiegać niż przeciwdziałać . Toteż warto prowadzić zdrowy styl życia, aby zmniejszyć ryzyko podniesienia cholesterolu.

  Data dodania: 12 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Mononukleoza objawy »

  Na co dzień mamy problemy z różnymi dolegliwościami . Dlatego warto jest poznać różne schorzenia, by potrafić rozpoznać ich objawy, by dostatecznie wcześnie zareagować . Jedną z dolegliwości, która dotyka dużej ilości ludzi na całym globie jest gorączka gruczołowa. Do jej objawów w pierwszej kolejności zaliczamy bóle głowy, apatia, brak łaknienia, itd. W następnych fazach postępowania występuje gorączka, angina, węzły chłonne są powiększone . Jeśli chcesz uzyskać wiele więcej, bardzo istotnych informacji, koniecznie zobacz, co dla ciebie przygotowaliśmy na naszej stornie internetowej.

  Data dodania: 15 06 2013 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · 3 · 4 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: