Wybierz język strony

Strony z województwa Warmińsko-mazurskie:

 • Biuro Detektywistyczne »

  Biuro Detektywistyczne Horus świadczy usługi detektywistyczne w pełnym zakresie. tel 697702250 www.detektyw-horus.pl
  Biuro Detektywistyczne HORUS jest licencjonowanym biurem detektywistycznym działającym na podstawie zaświadczenia o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych nr RD-25/2010 wydanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz licencji detektywa nr 0001409 wydanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

  Data dodania: 21 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Fotografia wesela Olsztyn »

  Porządne zdjęcia to coś co każdy z pewnością podziwia. Na ogół kiedy chodzi o fotki ślubne jest to bardzo istotne, gdyż wielokrotnie ustanawiają one niezapomnianą pamiątkę z tego wspaniałego dnia. Dzisiaj fotografia ślubna stała się swoistą sztuką, dlatego też każdy zaciekawiony takimi posługami zazwyczaj szuka takich fachmanów, jacy są w stanie zaradzić ich potrzebowaniom i oczekiwaniom w tym charakterze.
   porządne zdjęcia to coś co każdy z pewnością podziwia. na ogół kiedy chodzi o fotki ślubne jest to bardzo istotne, gdyż wielokrotnie ustanawiają one niezapomnianą pamiątkę z tego wspaniałego dnia. dzisiaj fotografia ślubna stała się swoistą sztuką, dlatego też każdy zaciekawiony takimi posługami zazwyczaj szuka takich fachmanów, jacy są w stanie zaradzić ich potrzebowaniom i oczekiwaniom w tym charakterze.
   porządne zdjęcia to coś co każdy z pewnością podziwia. na ogół kiedy chodzi o fotki ślubne jest to bardzo istotne, gdyż wielokrotnie ustanawiają one niezapomnianą pamiątkę z tego wspaniałego dnia.

  Data dodania: 04 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ogrody w Olsztynie »

  Wszystkich posiadaczy ogrodów z Olsztyna i okolic, interesujących się tematem ogrody Olsztyn kierujemy na portal www.bib.com.pl, gdzie odszukają kilka przydatnych informacji.Właściwie każdy, wręcz najmniejszy kawałek gruntu, który porasta zieleń w stylu ogród potrzebuje pielęgnacji, ażeby wyglądał estetyczne i nie był źródłem chorób, szkodników, a oprócz tego chwastów dla otaczających go sąsiednic działek. Rośliny pozostawione bez opieki rozrastają się i rozsiewają w różnych kierunkach. Z tego powodu też bniezwykle potrzebna jest ingerencja człowieka, mająca na celu nie tylko tworzenie całkiem nowych ogrodów, ale zachowanie prawidłowego funkcjonowania istniejących już terenów zieleni. Może być wiele zamówień, do zrealizowania których potrzeba fachowej edukacji, fachowych kwalifikacji i sprzętu. Do takich trzeba zaliczyć takie, jak: cięcia pielęgnacyjne, sanitarne i odmładzające drzew i krzewów, a dodatkowo sprzątanie terenu po wycince dużych drzew, chemiczna walka z chwastami, szkodnikami i chorobami roślin oraz ich zabezpieczanie przed groźnymi chorobami i natrętnymi szkodnikami.

  Data dodania: 08 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Biuro Detektywistyczne »

  Biuro Detektywistyczne Horus świadczy usługi detektywistyczne w pełnym zakresie. tel 697702250 www.detektywi-olsztyn.pl
  Biuro Detektywistyczne HORUS jest licencjonowanym biurem detektywistycznym działającym na podstawie zaświadczenia o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych nr RD-25/2010 wydanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz licencji detektywa nr 0001409 wydanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji.

  Data dodania: 21 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • pierścionki »

  Chcąc posiadać biżuterię na każdą okazję, musimy posiadać w własnych zbiorach właściwie każdy rodzaj biżuterii. Musi to być biżuteria ze złota, srebra jak również biżuteria sztuczna. Ta jest o tyle dobra, że występuje w tak wielu barwach, kształtach i jest wykonana z przeróżnych materiałów, iż pasuje prawie do wszystkiego i Ci. Starsi czy młodsi, mogą nosić ją bez obaw. Warto mieć też kolczyki złote, chociaż jedną parę. Przyda się oczywiście na eleganckie przyjęcie czy także na romantyczną randkę. Wszakże złoto pasuje każdej kobiecie i do każdej kobiety. Pierścionki są również ważnym dodatkiem do każdego stroju. Wyglądają pięknie na każdej kobiecej dłoni a kobiety chętnie je noszą priorytetowo, gdy mają przykładowo jakieś kamienie szlachetne. Chcąc mieć biżuterię na każdą okazję powinieneś posiadać zarówno kolorową, jak również złotą oraz srebrną. Wówczas możemy łączyć różnorodne rodzaje biżuterii i wymyślać nowe style. Jeżeli chcemy być modne, wystarczy przeglądać kolorowe magazyny i od czasu do czasu udać się do jubilera i ujrzeć, co w trawie piszczy. Możemy również kupić sztuczną biżuterię, wzorowaną na tej z wyższej półki.

  Data dodania: 05 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Deratyzacja, czyli bój z gryzoniami »

  Zwrot odszczurzanie, dotyczy zwykle pozbywania się wszelkich niemile widzianych pod względem szkód gospodarczych i zagrożeń sanitarnych gryzoni, w zdecydowanej większości przypadków dotyczy to w naszych warunkach klimatycznych myszy i szczurów. Metodami przede wszystkim w dzisiejszych czasach stosowanymi na szeroką skalę są metody zwalczania za pomocą odpowiednich chemikaliów. Nierzadko wykorzystuje się od wieków stosowaną metodę wykorzystywania różnych pułapek. Jeśli mieszkacie Państwo w Olsztynie albo okolicy i dotyczy Was obecnie kłopot zbytnio namnażajacych się gryzoni zaciekawić Was może z całą pewnością zagadnienie deratyzacja Olsztyn. Sugerujemy zatem wszystkim wejscie na portal www.bib.com.pl. Bez trudu można tam odszukać kontakt do działalności gospodarczych, których domeną może być walka z gryzoniami, a ponadto kilka innych pokrewnych, takich jak dezynsekcja i dezynfekcja. Są firmy bardziej aktywne niż inne. Te właśnie które dla ułatwienia zamieszczają informacje usprawniające odszukanie odpowiedzi na najbardziej istotne zapytania. Zamieszczanie  adresów www ułatwia dotarcie do szczegółowych ofert. Lepiej będzie z całą pewnością zskorzystać z konsultacji ze profesjonalistami, z którymi kontakt można nawiązać telefonicznie lub mailowo.
   
   

  Data dodania: 24 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Geodeta Olsztyn, gdzie szukać adresów? »

  Sprzedaż i zakup nieruchomości wiąże się bardzo często ze ścisłą współpracą z geodetą, w celu podziału działek lub wznowienia granic. Kiedy zabierzemy się do budowy także zwrócimy się do geodety po aktualną mapę do celów projektowych, wytyczenie budynku i wreszcie inwentaryzację powykonawczą. Jeśli interesuje Państwa temat geodeta Olsztyn, polecamy stronę www.bib.com.pl. Różne gałęzie nauki, przykładowo geologia i przemysłu na przykład górnictwo, potrzebują usług geodezyjnych. Przydaje się wówczas geodeta w roli mierniczy górniczy.

  Data dodania: 23 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Biuro Detektywistyczne »

  Biuro Detektywistyczne Horus świadczy usługi detektywistyczne w pełnym zakresie. tel 697702250 www.detektyw-horus.pl
  Biuro Detektywistyczne HORUS jest licencjonowanym biurem detektywistycznym działającym na podstawie zaświadczenia o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych nr RD-25/2010 wydanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz licencji detektywa nr 0001409 wydanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji.biuro detektywistyczne horus świadczy usługi detektywistyczne w pełnym zakresie. tel 697702250 www.detektyw-horus.pl
  biuro detektywistyczne horus jest licencjonowanym biurem detektywistycznym działającym na podstawie zaświadczenia o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych nr rd-25/2010 wydanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz licencji detektywa nr 0001409 wydanej przez komendanta wojewódzkiego policji. Biuro detektywistyczne Horus świadczy usługi detektywistyczne w pełnym zakresie.

  Data dodania: 06 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Producent sukien ślubnych i komunijnych »

  Czy może przytrafić się w naszym życiu jakieś większe i ważniejsze świętowanie, aniżeli nasz własny ślub? No właśnie, wszak to jest duże przeżycie, okazałe wydarzenie dla każdego z nas i znakomicie zdajemy sobie też kwestię, że potrzebuje ono poprawniej oprawy. Całość musi być dopięte na ostatni guzik, jak to się mówi zwyczajowo. W związku z tym każda panna młoda tak też myśli w co będzie ubrana i co tu jest dozwolone włożyć, natomiast kłopot już powoli przestaje być problemem, bo mamy przecież taką stronę, jak producent sukien ślubnych i komunijnych, jaka wyjaśni nam wszystko. Na stronie u wytwórca sukien weselnych i komunijnych spokojnie możemy przyjrzeć się jakie typy nam oferuje praktyczny salon, również jak dzięki temu, że je obejrzymy spokojnie ustalimy, czy znajduje się wśród nich ta nasza wymarzona suknia. Strona jest wyraźna i klarowna, tak wykonana, że każdy będzie na pewno wiedział, czego ma tam szukać i gdzie zdoła to znaleźć. Pamiętajmy też, że przecież zaoszczędzi nam to dużo czasu, ale więcej jeszcze, gdybyśmy wybrali się do samego salonu, to obsługa bodajże potraktowałaby nas niezwykle przyzwoicie i fachowo, przede wszystkim swojsko. Na stronie u producent sukien ślubnych i komunijnych też możemy dowiedzieć się, że możemy liczyć na dzierżawienie sukienki, a salon dysponuje również sukienkami komunijnymi, co dla nas oznacza nadzwyczaj wiele. Pomnijmy, że przed osobistym ślubem warto tą stronę  odwiedzić.

  Data dodania: 19 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kiedy niezbędne są nam usługi krawca? »

  Osoby mieszkające w  Olsztynie albo okolicach, które nie mają swojej maszyn szyjących, a nabyli odzież, którą preferują i w danej chwili jest nieprzydatna ponieważ jest źle dopasowana mogą wejść na witrynę www.bib.com.pl. Tam właśnie odszukają odpowiedzi, na pytania, gdzie wyszukają zakłady świadczące poszukiwane usługi, czyli krawiectwo Olsztyn lub krawiec Olsztyn. Mogłoby się wydawać, że w obecnych czasach, kiedy na rynku jest ogromny wybór niedrogiej odzieży ze wschodu nieuzasadnione jest korzystanie z usług krawców. Nie raz zastanawiałabym się nad zakupem bardzo atrakcyjnej garderoby, to znaczy takiej która mi się spodobała, jakby nie to, że lubię szyć. Nie wszyscy jednak posiadają takie sposobności, niemniej jednak koncepcji na efektowny ubiór miewają czasem sporo. Wystarczyłoby w pewnych przypadkach kilka niewielkich modyfikacji ubrań, które już mają oraz dobranie jakiś modnych ozdób i wspaniała kreacja byłaby gotowa. Usługa szycia ubrań na miarę jest realnie droga, jeśli ją porównujemy z cenami  odzieży w sklepach, niemniej jednak drobne poprawki nie. Dopasowanie długości spodni lub sukienki, o ile taką możliwość przewidział producent to wydatek od 10 do 30 PLN. Zatem pozbawianie się w takiej sytuacji możliwości zakupu czegoś, co nam "wpadło w oko" nie jest sensowne.

  Data dodania: 21 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Pozycjonowanie z użyciem Google Analytics »

  Nabywcawdrożył nową wersjęstrony www, jego produkt jest drogi, rzędu kilkudziesięciu tysięcyPLNza sztukę.Lokowaniejakie podejmujenabywcaw reklamęw sieci Internetto: Google Adwords, SEO,sprzedażna allegro.
  Przyznam żeprzeztygodnie nie mogłem zaakceptować nowego interfejsu Google Analytics, bowszystkieprzydatne funkcje wydawały mi się schowane.Alesiłą rzeczy, znudziło mi się klikanie - przejdź na starą wersje i zapoznałem się z nowym interfejsem. Wrew moim obawomprędkosię przyzwyczaiłem.
  DokładnyraportprocedurGoogle Analytics znajdziecie tutaj
  Nowesposobnościanalytics - przegląd w czasie rzeczywistym - będący w fazie beta. Muszę przyznać że narzędzie jest przydatne. Zalecane jestwszakod dawna - kosmetyka na stronie może odbywać się już po jej prezentacji w sieci. W czasie tej kosmetyki nic nie stoi na przeszkodzie ku temu,abyodpalić sobie gdzieś drugi ekran i śledzić reakcje użytkowników. Po za tymposiadamypogląd już, jak ustalać pory wyświetlania reklamy Google Adwords - kiedy mamy najwięcej użytkowników, jak dochodzą do strony, na które podstrony klikają, co przeglądają itd.W większościrozpoznawaniewymagańodbywało się drogą eksperymentu - wdrożmy pewne założenia w kampanii Adwords a później zweryfikujemy jak, odnajdują się" w tym użytkownicy. Z tymże owe początkowe założeniawytwarzanezostałydosyć intuicyjnie,w tym momencie, gdy istniejemożliwośćich weryfikacji, na żywo" już na początku drogi możemy korygować nasze założenia.
  Pozycjonowanie a Google Analytics
  Jakiś czas temu z zmagałem się zproblemem wnikliwej analizy oglądalności strony internetowej w współzależności od wyglądu strony internetowej.
  Klient wdrożył nową wersję strony www, jego produkt jest drogi, rzędu kilkudziesięciu tysięcyzł za sztukę. Nakłady jakie podejmuje kontrahent w reklamę w globalnej sieci to: Google Adwords, SEO, marketing na allegro.

  Data dodania: 04 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • architekt wnętrz »

  Jestem absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od wielu lat zajmuję się aranżacją wnętrz. Doświadczenie zawodowe pozwala mi na realizację dowolnych zleceń w zakresie projektowania oraz tworzenia funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni. Projektowane przeze mnie wnętrza nabierają indywidualnych cech dzięki ścisłej współpracy z klientem przez cały proces projektowy.

  Zapraszam do skorzystania z moich usług.

  Data dodania: 27 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Wyposażenie gastronomii GastroTek.pl »

  GastroTek.pl - wyposażenie gastronomii - Sklep on-line firmy ALBO. Chcąc otworzyć własny lokal gastronomiczny i dobierając wyposażenie restauracji restaurator staje przed nieprostym wyzwaniem. Wczasach dużego nasycenia rynku różnego typu gastronomii planowany bar czy restauracja musi wyróżnić się z całej masy innych lokali. Musi zachęcić klienta do konsumpcji w tym momencie w tym miejscu. Jak lokal zorganizujemy zależy od typu kuchni jaką zamierzamy serwować, czy będzie to slow czy fastfood  do jakiej docelowej grupy będziemy kierować propozycję, do lokalizacji, powierzchni saki i kuchni, jakie urządzenia gastronomiczne mamay do dyspozycji itd. Z wielu technik i zabiegów organizacyjnych, marketingowych w lokalu istotnym punktem jest dobrze zorganizowana kuchnia. Dosłownie najlepiej urządzona restauracja nie pozyska klientów przy nienajlepiej zorganizowanym zapleczu kuchennym. Wysoka jakość dań ich standaryzacja, prędkość i sprawność kuchni jest tym co zadecyduje o sukcesie przedsięwzięcia. Tymi zagadnieniami zajmuje się firma ALBO. Wyposażenie kuchni jest wymagającym zadaniem.Dosłownie niewielkie usterki czy nieoczekiwane zdarzenia mogą decydować o tym czy przedsięwzięcie okaże się sukcesem czy porażką. Włożony wysiłek i wydane pieniądze muszą przynosić dochód. W ALBO wiemy o tym doskonale, dlatego przy pracach projektowych biorą udział pracownicy o najwyższych kwalifikacjach. Dla ludzi zajmujących się gastronomią zbudowaliśmy firmę specjalizującą się w zagadnieniach prowadzenia kuchni i wyposażenia zaplecza.

  Data dodania: 05 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Sukienki w długości midi »

  Kreacje są najwdzięczniejszym strojem dla kobiety. Pozwalają pokazać pełnię kobiecości odsłonią efektownie zgrabne nogi, dzięki dużemu dekoltowi zaprezentują kształtny klatka piersiowa, podkreślą talię. Są znakomite nie tylko dla szczupłych pań o figurze modelek - odpowiedni krój zatuszuje brak talii lub przysłoni masywne uda. Sukienki posiadają przeróżne fasony - panie mogą zdecydować się na klasyczne szmizjerki, długie proste suknie tuby, sukienki w wersji mini lub midi (średniej długości), z tkanin lekkich i powiewnych na lato lub grubych wełen na zimę. Suknie mogą posiadać głębokie dekolty, dekolty średnie lub ciepłe golfy. Można je ozdobić biżuterią albo eleganckimi butami i torebkami jako dodatkami. Każda suknia może być wymarzonym strojem dla każdej kobiety - niewiele jest pań, które deklarują niechęć do tego stroju. Suknie są wyuzdane, Trendy, wygodne, a przede wszystkim eleganckie. W obecnej spisie produktów/usług wielu sklepów wyszukać można suknię na każdą porę roku, każdą kieszeń oraz dla każdej pani. Polecamy gorąco kreacje, ponieważ są modne, wygodne, eleganckie i ponadczasowe.

  Data dodania: 02 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Olsztyn projektowanie stron internetowych »

  „To czego nie ma w Internecie, nie istnieje” – w obecnych czasach własna strona internetowa jest kluczowym elementem prowadzenia biznesu. Zajmuję się świadczeniem profesjonalnych usług tworzenia stron internetowych. Projektowanie stron internetowych jest moją pasją, której poświęcam bardzo dużo uwagi oraz czasu. Wykonane przeze mnie projekty charakteryzują się wysoką jakością. W projektowaniu stron www kieruje się aktualnymi trendami. Należy pamiętać także, że wyjątkową rolę w Internecie odgrywa pozycjonowanie strony. Dzięki temu Twoja strona znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwarek. Głównym obszarem mojej bezpośredniej działalności w tworzeniu stron internetowych jest Olsztyn oraz Brodnica - w tych miastach chętnie spotkam się na rozmowę wstępną - przygotowawczą do projektu

  Data dodania: 04 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Lady sklepowe »

  AlboTek.pl  sklep online producenta mebli ALBO. Znajdziecie tutaj regały sklepowe, lady sklepowe, panele ścienne rodzaju spacewall, gabloty, gabloty obrotowe, witryny sklepowe, regały metalowe,wieszaki oraz dodatkowo kilka innych rzeczy niebędnych każdemu handlowcowi. Nasza firma projektuje i wytwarza meble sklepowe zarówno dla dużych odbiorców sieciowych jak i małych sklepów czy butików w galeriach handlowych. Specjalizujemy się też w projektowaniu i produkcji mebli biznesowych promujących markę.  Produkcja odbywa się na nowoczesnym parku maszynowym, dzięki czemu proponowane meble za każdym razem spełniają najwyższe kryteria jakości. W ALBO pracuje sztab profesjonalistów śledzący na bieżąco obowiązujące trendy wzornicze i aranżacji wnętrz. Dzięki temu nasze produkty charakteryzuje indywidualny styl, dzięki temu sklepy uzyskują swój indywidualny charakter i wzbudzają zainteresowanie nabywców.
  Sklep online Albotek.pl otworzyliśmy dla Państwa aby uprościć i usprawnić obsługę naszych dotychczasowych i przyszłych odbiorców. Prezentujemy tutaj systemowe meble sklepowe i ich możliwe dodatkowe opcje wyposażenia i konfiguracji. Nasze towary dostarczamy specjalistycznym transportem własnym albo spedycyjnym na terenie kraju i Europy.

  Data dodania: 22 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Wterynarz Olsztyn - zasięgnij fachowej porady »

  Decydując się na wzięcie po raz pierwszy do domu psa, to prawie że dokładnie taka sama decyzja, jak dotycząca dziecka. Jedynie założenie może być takie, że okres życia będzie z zasady niedługi, natomiast odpowiedzialność taka jak za upośledzoną umysłowo osobę. Nie można liczyć, że zwierzę jakoś się wychowa i samo będzie funkcjonować, kiedy będzie dorosłe albo się nam znudzi. Zanim kupimy psa, albo przygarniemy zapoznajmy się dostatecznie z problemami, jakie mogą nas spotkać, a oprócz tego cyklicznymi obowiązkami, które nas będą dotyczyć. Na wiele pytań odpowie nam na pewno weterynarz, przykładowo weterynarz Olsztyn. Tutaj wszystkim mieszkańcom Olsztyna polecam skorzystanie z wykazu zamieszczonej na stronie weterynarz.olsztyn.bib.com.pl. Niektóre rasy psów, a oprócz tego pochodzące od nich mieszańce wykazują szczególne potrzeby, dotyczące ich zdrowia i kondycji, wynikające przede wszystkim z ukształtowania fizycznego, a oprócz tego wykorzystywania danej rasy. Psy ras długowłosych będą na przykład wymagały dodatkowej pielęgnacji sierści, a niektóre strzyżenia. Są rasy psów w szczególności podatne na choroby skóry albo choroby metaboliczne, układu kostnego albo nowotworowe, powiązanie z rasą.

  Data dodania: 04 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Agencje reklamowe i reklama w Olsztynie »

  Drukowane czasopisma wciąż funkcjonują ze sporą obawą o przyszłość. Już zaprzestano publikacji jednego z największych amerykańskich mediów, do którego wszyscy byli bardzo przyzwyczajeni i i zdawało się, że będzie wychodził bez problemów. Agencje reklamowe (też reklama Olsztyn, czyli każda agencja reklamowa Olsztyn, które działają związane z papierowymi wydawnictwami zastanawiają się - Czy można w jakiś sposób ograniczyć nurt spadkowy, tyczący się sprzedaży prasy i informatorów na papierze? Przeprowadzają kampanie reklamowe, w których starają się wypromować marketing czasopisma z dodatkami na przykład filmem i inne, jak na przykład powieści lub poradniki drukowane. Posunięcia te są  szeroko reklamowane nawet w telewizji i radiu. Ale pomimo tych szeroko zakrojonych działań i tak stale powiększająca się ilość ludzi wyszukuje  informacje w sieci. Trudno jest dziwić się takiemu rozwojowi zdarzeń, ponieważ ilość danych w Internecie jest nieporównywalna z czymkolwiek znanym do tej pory i używanycm przez ludzi . Dziś Internet prawie każdy  ma w domu i w pracy w zasięgu ręki, przez komputer i coraz powszechniej w telefonie. Nie musimy zatem wychodzić z domu po gazetę i poszukiwać jakiegokolwiek punktu dystrybucji prasy.
   

  Data dodania: 15 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Chłodnictwo i klimatyzacja Olsztyn - dokąd na konsultacje? »

  Jeśli jesteście Państwo mieszkańcami Olsztyna albo okolic i interesuje Was temat klimatyzacja Olsztyn oraz chłodnictwo Olsztyn zapraszamy na naszą stronę www.bib.com.pl, gdzie znajdziecie wykaz firm oferujących usługi w tym zakresie.Klimatyzacja  służy optymalizacji warunków, w jakich przebywamy. Umożliwia utrzymywać stałą temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu albo pojeździe (autoklimatyzacja). Klimatyzatory stosowane w budownictwie dzielimy na przenośne i stałe.Klimatyzatory przenośne znajdują zastosowanie w mieszkaniach, domkach letniskowych i niedużych pomieszczeniach. Ich pozytywną włąściwością jest niski koszt i prostota montażu. Negatywną cechą z kolei jest mała wydajność i znaczny hałas wytwarzany przez urządzenie sprężające. Klimatyzatory montowane na stałe mogą też służyć tylko w określonym pomieszczeniu albo obsługiwać cały budynek. Te, służące pojedynczym pomieszczeniom są też hałaśliwe. Najlepszym, zarazem najbardziej kosztownym rozwiązaniem jest system zbudowany z jednostki centralnej, zawierającej hałaśliwy agregat i wentylator, umieszczanej na zewnątrz budynku i cichych jednostek wewnętrznych, w poszczególnych pomieszczeniach. Ważną dobrą cechą stałych urzadzeń klimatyzacyjnych jest możliwość wykorzystywania ich też do dogrzewania budynków w chłodniejsze dni.Wentylacja jest niezwykle ważnym zagadnieniem, dotyczącym optymalnych warunków w pomieszczeniach mieszkalnych. Przy dobrze działąjącej wentylacji grawitacyjnej dodatkowe urządzenia wymuszające przepływ powietrza nie są konieczne. W wypadku zbyt szczelnych okien i drzwi, jak i w wypadku niektórych pomieszczeń najbardziej istotne jest wykorzystanie wentylacji wymuszonej.

  Data dodania: 30 04 2013 · szczegóły wpisu »

Mapa województw: